Минесота Тимбъруулвс направи зашеметяващо завръщане през второто полувреме, за да

...

НБА плейофи: Минесота Тимбъруулвс нокаутира Денвър Нъгетс в игра 7

Минесота Тимбъруулвс направи зашеметяващо завръщане през второто полувреме, с цел да победи Денвър Нъгетс с 98-90, изхвърляйки защитаващия купата си от плейофите на НБА.

Това означи шестия следващ сезон, в който защитаващите купата си не съумяха да стигнат до втория кръг.

„ Отборите са по-гладни, по-добри, [по-] надарени от предходната година, ” сподели звездата на Денвър Никола Йокич за компликацията да се повтори, даже в сезон, в който той завоюва трета премия за най-полезен състезател.

„ Всички стават по-добри. Вероятно всички желаят да ни победят. ”

Timberwolves последваха победа с 45 точки в мач 6 с епично завръщане от 20 точки по-малко през третата четвърт, с цел да завоюват най-хубавата си серия от седемте с 4-3 и да се сблъскат с Далас Маверикс на финалите на Западната конференция.

Карл-Антъни Таунс вкара 23 точки и хвана 12 битки, Джейдън Макданиелс добави 23 точки, а Антъни Едуардс означи късно, защото Тимбъруулвс стана първият тим, който съумя да сп...