Милош Раонич се класира за четвъртфиналите на тенис турнира в

...

Раонич победи Цонга и ще играе на 1/4-финал в Щутгарт

Милош Раонич се класира за четвъртфиналите на тенис шампионата в Щутгарт. Мащабната конкуренция е с награден фонд от 679 000 евро.

Миналогодишният вицешампион пласира 24 аса при трагичния триумф над французина Жо-Вилфрид Цонга 6:4, 6:7(5), 7:6(1). Поставеният под номер 6 Раонич завоюва след съвсем два часа игра.
 Снимка 296692
Източник:

Канадецът осъществя единствения пробив в мача в първия гейм, след което резервира преднината си, с цел да поведе в резултата.

До края двамата сервираха солидно и си размениха по един тайбрек, като Цонга завоюва първия след единствен мини-пробив за 6:4 точки, а във втория Раонич победи със серия от седем следващи точки.
 Милош Раонич се оправи с Алексей Попирин в Щутгарт
Раонич се оправи с Попирин в Щутгарт

Във втори кръг финалистът от предходната година ще се изправи против Жо-Вилфред Цонга

Следващият противник на канадеца ще бъде Мартон Фучович.