Милан започна новия сезон в Серия А с победа. Росонерите

...

Милан гази на старта на Серия А, Златан блести с два гола

Милан стартира новия сезон в Серия " А " с победа. " Росонерите " надделяха с 2:0 вкъщи Болоня. И двата гола вкара Златан Ибрахимович (35, 51-дузпа). Гостите приключиха срещата с човек по-малко, след два жълти картона на Дийкс.
Снимка: БГНЕС  Милан гази на старта на Серия А, Златан свети с два гола
На трибуните имаше 1000 фенове, колкото са разрешени на този стадий. Те бяха главно близки на футболистите и медицински лица от Ломбардия, поканени от Милан в символ на признателност за всеотдайността им в борбата с COVID-19.

Милан стартира по-силно мача и се настани в половината на противника си.

В 28-ата минута Кесие стреля доста неопределено, а секунди по-късно и Бенасер се размина с гола, въпреки ударът му да бе доста по-близо до задачата от този на Кесие.

В 35-ата минута " росонерите " поведоха. Тео Ернандес получи задоволително време и пространство, с цел да центрира и той откри по съвършен метод Ибрахимович. Шведът надскочи бранител в бяло и с глава прати топката в мрежата.
В 51-ата минута Бенасер изпревари неприятелски състезател в наказателното поле и бе фаулиран. Главният рефер не се поколеба да уточни бялата точка. Зад топката застана Златан Ибрахимович, който вкара за 2:0.

В 88-ата минута Митчел Дийкс бе изпъден с втори жълт картон.

Източник: fakti.bg