Милан успя да победи Интер с 1:0 на четвъртфинала за

...

Уникална драма на Сан Сиро! Милан излъга Интер в продълженията и е на полуфинал за Купата на Италия

Милан съумя да победи Интер с 1:0 на четвъртфинала за Купата на Италия, откакто Кутроне означи единственото попадение в дербито в продълженията. В постоянното време двата отбора не съумяха да излъчат победител. Така " росонерите " се класираха за полуфинала след неповторима драма на " Сан Сиро ".

Първата сериозна заплаха бе в 18-ата минута, когато Бонавентура стреля с глава след центриране на Кесие, само че Ханданович съумя да избие топката в ъглов удар. По-интересната обстановка пристигна малко по-късно, когато Антонио Донарума си означи автогол, откакто не съумя да почисти топката след удар на Перишич. След видео повторенията обаче, основният арбитър на мача реши да не зачете това попадение в интерес на Интер. Според рефера Андреа Ранокия е бил в засада при изстрела на хърватина.