Милан срази третодивизионния Новара с 4:2 в първата си предсезонна

...

Златан титуляр в първата контрола на Милан

Милан съкруши третодивизионния Новара с 4:2 в първата си предсезонна инспекция. Мачът се игра на клубната база на “росонерите” в три елементи от по 20 минути. Титуляр за домакините беше, който дори носеше капитанската лента. Само преди два дни той се завърна в клуба, откакто му лиши известно време да се контракти за нов договор.

Милан стартира извънредно разсеяно днешната контрола и за 13 минути позволи два гола. Едва по-късно футболистите на се разиграха и стигнаха до обрата. Три гола заби бразилецът, като първият от тях пристигна след асистенция на Ибра. осъществя другото попадение.

Първата публична среща на Милан е против Шамрок Роувърс на 17 септември в дуел от втория прелиминарен кръг на Лига Европа. Тимът ще започва в Серия “А” няколко дни по-късно.

4:2 Пакета (57)

Стартов състав на Милан: А. Донарума, Калули, Дуарте, Ернандес, Лаксалт, Кесие, Калабрия, Халилович, Пакета, Тонин, Ибрахимович