Милан разби с 5:1 Аустрия като домакин в мач от

...

"Милан" напред в Лига Европа след нов разгром над "Аустрия" Виена

" Милан " разруши с 5:1 " Аустрия " като хазаин в мач от група 4 на Лига Европа. По този метод " росонерите " спечиха групата си и се класираха за 1/16-финалите в шампионата. Изненадващо гостите откриха резултата в 21-та минута посредством Моншайн. Домакините обаче дадоха отговор мощно и в 27-та минута Рикардо Родригес изравни. Андре Силва направи обрата цялостен, а Кутроне повиши на 3:1 преди почивката.

През втората част " Милан " понижи темпото, само че въпреки всичко означи две нови попадения, а техни създатели още веднъж бяха двамата нападатели. Първо Силва в 70-та минута, а в 93-та Кутроне оформи крайното 5:1.

Така " Милан " към този момент се класира за дирекните елиминации, до момента в който " Аустрия " ще има тази опция в пряк конфликт с АЕК Атина.
Източник: btvnovinite.bg