Милан победи намиращия се в Серия С Виченца с 6:1

...

Милан разгроми Виченца в последната си контрола

Милан победи намиращия се в Серия " С " Виченца с 6:1 в последната си контрола от лятната подготовка.

Домакините изненадващо откриха резултата в 18-ата секунда на стадион " Ромео Менти " във Виченца. Алекс Ролфини засече с глава центриране от левия фланг на Тяш Бегич за 1:0.

Шампионът на Италия изравни 10 минути по-късно. Анте Ребиче изведе Рафаел Леао в наказателното поле. Нападателят стреля с десния крайник, с цел да възобнови равенството.

След още 10 минути игра " росонерите " реализираха поврат. Жуниор Месиаш засече с глава центриране от левия фланг на Рафаел Леао.

Анте Ребич също записа името си измежду голмайсторите в 30-ата минута. Полузащитникът стреля с едно допиране след подаване от Тео Ернандес.

Възпитаниците на Стефано Пиоли усилиха задатъка си след едвам 1 минута и 19 секунди, откакто Никола Далмонте се опита да почисти от голлинията удар на Тео Ернандес, само че вместо това си означи автогол.

След почивката Фикайо Томори засече с глава центриране от корнер на Исмаел Бенасер и направи резултата 5:1.

Анте Ребич удвои головата си сметка в дуела и оформи крайния резултат в 69-ата минута, откакто бе изведен самичък против вратаря от Брахим Диас.

Шарл Де Кетеларе дебютира за " червено-черните " в 75-ата минута след прехвърлянето си от Брюж. Халфът даже стреля в гредата преди последния съдийски сигнал.

Милан стартира отбраната на купата си с домакинство на Удинезе на 13 август, събота, от 19:30 часа.