Милан победи Каляри с 3:1 в мач от 6-ия кръг

...

Милан спечели гостуването си на Каляри след обрат

Милан победи Каляри с 3:1 в мач от 6-ия кръг на Серия А. " Червено-черните " стигнаха до триумфа след поврат на стадион " Сардиния Арена " в Каляри.

Домакинският напън на възпитаниците на Клаудио Раниери се отплати в 29-ата минута, когато поведоха в резултата с гол на Зито Лувумбо.

Росонерите обаче стигнаха до поврат още преди почивката. Ноа Окафор възобнови равенството преди Фикайо Томори да направи резултата 2:1 след удар от непосредствена непосредственост при безредие в наказателното поле.

След почивката играчите на Стефано Пилои означиха трети гол, който хастари успеха им. Лятното попълнение Рубен Лофтъс-Чийк стреля в долния ляв ъгъл, с цел да оформи крайния резултат.

Милан се изкачи до втората позиция в класирането с актив от 15 пункта. Каляри се намира на последното 20-о място с 2 точки.