Милан победи Интер в 1:2 в дербито от 24-ия кръг

...

Милан подчини Интер в дербито на Серия А

Милан победи Интер в 1:2 в дербито от 24-ия кръг на Серия А. Иван Перишич изведе " нерадзурите " напред, само че с два бързи гола на Оливие Жиру " росонерите " обърнаха мача в своя изгода.

Домакините стартираха по-добре и още в 10-ата минута пратиха топката във вратата на Менян, само че попадението на Дъмфрис бе анулирано поради засада.
Снимка: БГНЕС  Милан подчини Интер в дербито на Серия А
В средата на първата част Лаутаро Мартинес се озова на обещаваща позиция, само че противниковата отбрана се намеси без проблем. Малко по-късно Николо Барела пропиля страхотна опция, откакто стреля от границата на наказателното поле, само че топката прелетя на сантиметри от лявата греда.

Две минути по-късно последва нов късмет за " нерадзурите ". Този път Дензъл Дъмфрис овладя тъничък пас и стреля прекомерно леко към вратата на Менян и не съумя да затрудни френския пазач.
След половин час игра Милан пое контрола на топката и опита последователно създаване на офанзиви. В 35-ата минута Сандро Тонали си освободи пространство и опита шанса си с удар от отдалеченост, само че Самир Ханданович се регистрира с брилянтна интервенция.
Интер отвърна мигновено с нов пропуск на Лаутаро. Защитата на Милан му подари свободно пространство аржентинецът побърза да изстреля снаряд от далечно разстояние, който обаче още веднъж не можа да преодолее Менян, който мазета в ъглов удар.

Секунди по-късно Иван Перишиш откри резултата. Чалханоолу центрира от корнера, а хърватският национал бе оставен безусловно самичък и от воле прати топката в долния десен ъгъл на вратата.
След подновяването на играта Николо Барела пое съвършен пас и стреля от разстояние, само че ударът му бе блокиран от отбраната в " червено-черно ".
В 75-ата минута Милан изравни резултата посредством Оливие Жиру. " Росонерите " лишиха топката от съперника и се понесоха в офанзива. Браим Диас стреля към вратата, само че топката рикошира към Бастони и се озова в краката на Жиру, който с лекост я чукна в мрежата на Ханданович.
Три минути по-късно Милан към този момент водеше в резултата с нов гол на Оливие Жиру. Нападателят получи топката в наказателното поле, обърна се и с бърза реакция промуши топката в долния ляв ъгъл.
Източник: fakti.bg