Милан направи пълен обрат и спечели с 2:1 гостуването си

...

Борбен "Милан" обърна "Каляри" за ценна победа в Сардиния

" Милан " направи цялостен поврат и завоюва с 2:1 гостуването си на " Каляри " в среща от 21-я кръг на италианската Серия " А ". " Червено-черните " още веднъж бяха сложени в сложна обстановка, само че демонстрираха темперамент и влязоха в победна серия от два турнирни мача за първи път от септември, 2017 година. От своя страна домакините демонстрираха, че двуседмичната зимна пауза не им е помогнала по никакъв метод да подобрят представянето си, допускайи пета загуба в последните си осем срещи от калчото.

--> А началото на мача не предвещаваше сходно отчаяние за " червено-сините ". Те се приспособиха по-бързо към духащия мощен вятър на о-в Сардиния, чийто пориви на моменти доближиха над 50 км/ч, и откриха резултата още в 8-ата минута. Точен бе Николо Барела, който преодоля Джанлуиджи Донарума с ориентиран завършващ удар от 15 метра. " Росонерите " за първи път през сезона позволиха попадение в началните 15 минути на своите дуели.

Мощен напън на гостите не последва, само че те намираха способи да основават рискови обстановки. Удар на Франк Кеси бе отразен ослепително от вратаря Алесио Краньо, само че в 36-ата минута основният арбитър Марко Гуида отсъди дузпа за " Милан ", откакто Лука Чепители препъна Никола Калинич. Зад топката застана Кеси, който бе праволинеен при осъществяването - 1:1.

Последва нова композиция Кеси - Калинич, само че завършващият удар на хърватина бе прекомерно слаб. В 42-ата минута той се оправи надалеч по-добре, когато овладя топката в наказателното поле и с второто си допиране я пусна към Кеси, който от блико разстояние се разписа за повторно в срещата. 21-годишният халф вкара два гола в един мач за първи път от авуст, 2016 година, а през сегашния сезон към този момент има 4 на своята сметка.

През второто полувреме " Каляри " не можа по никакъв метод да затрудни съществено отбраната на " Милан ", даже и откакто Рикардо Родригес от състава на " росонерите " получи втори жълт и респективно червен картон в 80-ата минута. Само 8 по-късно Барела също си изкара втори жълт картон и численото преимущество на " червено-сините " бе отстранено. Те въпреки всичко получиха своя златен късмет да избегнат загуба, само че в петата минута на добавеното време Паоло Фарого стреля неопределено с глава от отлична позиция.

" Каляри " продължава да е един от най-любимите противници на " росонерите " в Серия " А', които към този момент имат 22 триумфа в последните 29 срещи сред двата отбора. " Островитяните " позволиха седма загуба в 11 семейства за сезона, а " Милан " завоюва като посетител за първи път от 5 ноември насам.

Грандът от Милано събра актив от 31 точки, изкачвайки се на седмо място в класирането, което при избрани условия може да обезпечи присъединяване в Лига Европа след края на шампионата и шампионата за Купата. " Каляри " резервира 16-ата си позиция с едвам 20 точки - 4 пред първия в зоната на изпадащите отбор на СПАЛ.
Източник: btvnovinite.bg