Милан и Рома играят при резултат 1:0 в мач от

...

НА ЖИВО: Милан - Рома 1:0, Калулу откри

Милан и Рома играят при резултат 1:0 в мач от 17-ия кръг на Серия А.

В първите минути отсъстваха чистите положения, като Милан се опитваше да откри надзор върху топката, само че се получиха и няколко здрави единоборства, като Зеки Челик и Браян Кристанте бяха официално предизвестени. Играта на " росонерите " се движи основно по крилата, като най-активният футболист несъмнено е Рафаел Леао, който основава огромни проблеми на левия фланг.

Първото по-сериозно състояние пристигна в 29-а минута, когато Тео Ернандес откри Брахим Диас на границата на наказателното поле, а последният насочи мощен удар, само че право в Татарушану, който не рискува и мазета в корнер. От последвалия ъглов удар, Сандро Тонали центрира прелестно към Пиер Калулу, който се пребори във въздуха и въпреки вратарят на Рома да опита да избие топката, тя влетя в мрежата му - 1:0. В 34-та минута Пауло Дибала навлезе в противниковото наказателно поле и мина през няколко индивида, само че не съумя да насочи удар и топката излезе в навън.

Стартови сформира:

Милан : 1. Чиприан Татарушану, 19. Тео Ернандес, 23. Фикайо Томори, 20. Пиер Калулу, 2. Давиде Калабрия, 8. Сандро Тонали, 4. Исмаел Бенасер, 17. Рафаел Леао, 56. Алексис Салемакерс, 10. Брахим Диас, 9. Оливие Жиру

Треньор : Стефано Пиоли