Микел Ряим е победителят в третия етап от 68-ата международна

...

Естонец спечели 3-и етап в Обиколката на България

Микел Ряим е спечелилият в третия стадий от 68-ата интернационална колоездачна обиколка на България! Естонецът, който беше и рожденник, от тима на MAZOWSZE Serce Polski финишира 180-километровия стадий (Троян – Сливен) за 4:34:58 часа. Етапният победител бе награден от кмета на третия домашен град – господин Стефан Радев.

Днес в 14:30 часа беше даден стартът на четвъртия стадий Сливен – Бургас, който е дълъг 108 км. Пред община Сливен стартираха 128 състезатели, които се чака да финишират в Бургас пред общината към 17:15 ч. Предвиден е един премиен спринт в Карнобат.

Това е най-късият стадий в обиколката и на пръв взор наподобява и най-лесният. Единственият фактор, който може да промени това е вятърът към Сливен. При непряк вятър има предпоставки за формиране на ветрила и може да станем очевидци на дълго гонене.