Микел Артета е отказал да завърти страната си, защото не

...

Микел Артета е обвинен, че „не се доверява на всички“ в съблекалнята на Арсенал

Микел Артета е отказал да завърти страната си, тъй като не има вяра на целия си тим в Арсенал, съгласно Крис Сътън.

Артилеристите са в борбата за купата във Висшата лига дружно с Ливърпул и Манчестър Сити, като съумяха да поддържат темпото на върха на таблицата. Те направиха това, макар че съумяха да извикат подобен набор от играчи като своите противници.

Арсенал загуби с 1-0 в първия мач от осминафиналите на Шампионската лига против Порто в сряда вечер. Те не съумяха да насочат нито един удар към вратата, а по-късно позволиха гол от далечно разстояние в 94-ата минута, с цел да се приберат с празни ръце.

Артета направи единствено една промяна по време на мача, пускайки Жоржиньо вместо Леандро Тросард през второто полувреме в ход, който беше в сходство с наклонността през този сезон. Ливърпул направи 215 промени в титулярните си 11 в своите 39 мача този сезон, до момента в който Сити направи 160 в същия брой мачове.

За разлика от това, Артета е направил единствено 99 промени в 36...