Местният любимец Марио Гомес се завърна триумфално в Щутгарт, след

...

Рядко срещан автогол помогна на Щутгарт в завръщането на Марио Гомес

Местният любим Марио Гомес се завърна триумфално в Щутгарт, откакто оказа помощ за домакинския триумф с 1:0 над Херта (Берлин) в среща от първия кръг на втория полусезон в Бундеслигата. В 78-ата минута нападателят се беше устремил към вратата на противника, когато Никлас Щарк го спря с единоборство, само че в това време нещастно изрита топката в личната си мрежа за много атрактивен автогол.

Това се оказа единственото попадение на “Мерцедес-Бенц Арена”, с помощта на което “швабите” се изкачиха до 12-о място, прекъсвайки кошмарна серия от пет следващи загуби.
HOME WIN CELEBRATIONS!

#VfB #VfBBSC 1-0 pic.twitter.com/8lxAJEkVO1
— VfB Stuttgart_int (@VfB_int) January 13, 2018

Освен всичко Щутгарт сложи нов клубен антирекорд по дълготрайност без маркиран гол в Бундеслигата. При автогола на Щарк отборът спря брояча на 503 минути.

През първото полувреме Гомес, който тази зима пристигна от Волфсбург, вкара гол, само че той вярно не беше зачетен поради тънка засада.

Отборът на Херта въобще не отстъпваше на Щутгарт и пропусна няколко положителни благоприятни условия, а през първото полувреме Валентино Лазаро уцели гредата.
23‘: #Lazaro trifft den Pfosten! Beste Chance der Partie bisher! #VFBBSC 0:0 #hahohe pic.twitter.com/Kp1bePJMUc