Местната любимка Коко Гоф се класира за третия кръг на

...

Гоф напред в Америка след успех над рускиня

Местната фаворитка Коко Гоф се класира за третия кръг на US Open след бърза победа против 16-годишната Мира Андреева с 6:3, 6:2.

Двубоят стартира с разменени пробиви, след което в четвъртия гейм Гоф още веднъж проби. Световната номер 6 не позволи изненади до края на сета и затвори частта на личен сервис.

Първият пробив във втория сет пристигна в третия гейм. Последваха няколко равностойни гейма, само че при 4:2 американката отново взе подаването на противничката и затвори мача без да загуби точка в сервис гейма си.

В идващия кръг Гоф ще се изправи против поставената под номер 32 в схемата Елизе Мертенс, която направи впечатляващ поврат против Даниел Колинс. Белгийката завоюва с 3:6, 7:6(7), 6:1, откакто избави два мачбола във втория сет.

Белинда Бенчич реализира победа в два сета против Юрико Миязаки, до момента в който Тейлър Таунзенд хвърли следващата бомба в Ню Йорк след триумф над Беатрис Хадад Мая с 7:6(1), 7:5.