Мениджърът на Рома Даниеле Де Роси сподели, че при равенството

...

Даниеле Де Роси се е допитал до Алегри относно отстраняването на Байер

Мениджърът на Рома Даниеле Де Роси показа, че при равенството 1:1 с Ювентус е изискал съвет от сътрудника си, Масимилиано Алегри, по какъв начин да успее да в профил Байер (Леверкузен) в полуфиналната фаза на шампионата Лига Европа. " Вълците " изостават с резултат 0:2, преди реванша на " Бай Арена ", в четвъртък.

" Трябва да имаме вяра, като че ли тази задача е лесна за осъществяване. Няма потребност да прибързваме. Не е като да ни трябват пет гола, два са задоволителни. Дори попитах Алегри за съвет и той ми отговори, че няма да е проблем даже и да вкараме чак в 60-ата минута. Не се постанова да отиваме и да ги бомбардираме. Не бива да тръгваме в офанзива още от първата минута, тъй като сме виждали по какъв начин играят, когато имат свободни пространства. В такива обстановки те са много сложен съперник. Когато преодолеят началната преса, те могат да ти основат проблеми със своите крила. Ние би трябвало да сме енергични и интензивни, само че също по този начин и рационални, знаейки, че мачът ще продължи дълго ", разгласи Де Роси, след снощното реми.