Мениджърът на Манчестър Сити Джосеп Гуардиола определи победата над Уест

...

Гуардиола: Много голяма победа, която показва какво представляваме

Мениджърът на Манчестър Сити Джосеп Гуардиола дефинира успеха над Уест Хам (2:1) като " доста огромна ". Специалистът добави, че e получил добър урок през днешния ден и знае върху какво би трябвало да работи за идното дерби с Манчестър Юнайтед през идната седмица.

" Започнахме добре, само че загубихме самообладание. Нямахме темп, тъй като Адриан все път се бавеше по половин минута, когато трябваше да вкарва топката в игра. Подобно нещо имаше и в предходните срещи. През второто полувреме бях сигурен, че ще вкараме. Те играха с 10 индивида в наказателното поле. Беше съвсем невероятно. Това е доста огромна победа. Тя демонстрира какwо представляваме. Трябва да решим проблемите в отбрана. През второто полувреме играехме с двама нападатели, което ни оказа помощ. Това бе доста потребен урок за мен. Говорим доста за статичните положения, само че техните играчи са по-високи. Такава ще е обстановката и през идната седмица против Манчестър Юнайтед, тъй че би трябвало да се опитаме да позволяваме по-малко статични положения ", съобщи Гуардиола. Премиър лийг 15 кръг, неделя 3 декември  Манчестър Сити 2:1краен резулат  Уест Хам