Мениджърът на Манчестър Сити Джосеп Гуардиола не скри радостта си

...

Гуардиола: Това бе удивителен завършек на мача

Мениджърът на Манчестър Сити Джосеп Гуардиола не скри насладата си от инфарктната победа с 2:1 нас Саутхамптън. “Гражданите” завоюваха мача с попадение на Рахим Стърлинг в 6-ата минута на добавеното време. Това бе 12-ти следващ триумф на сметката им.

“Това бе изумителен завършек на мача. Тази победа значи доста за нас. Те имаха 10 индивида в наказателното поле и бе мъчно да нападаме. Съперникът имаше своите положения през първото полувреме. Изглежда всички тимове са по-добри от нас при статичните положения. Те бяха по-силни от нас, само че ние показахме самообладание. В края поддържахме инерцията и по този начин се стигна до фантастичния гол на Рахим. Най-много съм впечатлен от това, че играхме със сърце. След това в съблекалнята ни бе необикновено. Трябва да се любуваме на тези моменти, тъй като в никакъв случай не се знае какво може да се случи в бъдеще. Голямата ни цел е да спечелим шампионата, само че няма по какъв начин да не се радваме, когато побеждаваме с гол в последната секунда”, съобщи Гуардиола.

Премиър лийг 14 кръг, сряда 29 ноември  Манчестър Сити 2:1краен резулат  Саутхамптън