Мениджърът на Челси Франк Лампард преживя една от най-емоционалните вечери,

...

Лампард: Трябваше да има 10 минути продължение

Мениджърът на Челси Франк Лампард претърпя една от най-емоционалните вечери, откогато пое лондонския клуб. Челси изоставаше против Аякс с 1:4, само че стигна до тъждество 4:4 в дуела от група Н на “Стамфорд Бридж”. Гостите от Холандия доиграха мача с девет души. В края Аспиликуета вкара и пети гол за Челси, само че той беше анулиран.
“Трудно е да се приказва след подобен мач. Какъв разбор, това беше безразсъден мач. Мисля, че ние сме тук тъкмо за това - да забавляваме хората. Всеки, който е гледал този мач би трябвало да си е споделил “Уау, това е огромния футбол”. Респект за Аякс за този театър. Не мисля, че като състезател ми се е случвало да вземам участие в подобен мач. Два автогола през първото полувреме. На почивката споделих, че резултатът ще е 3:3 или 4:4, тъй като виждах, че още сме в играта. Атаките ни бяха рискови и усещах, че ще има още голове. Като цяло не съм удовлетворен от играта ни, тъй като допуснахме прекалено много неточности за мач от Шампионската лига. Не мога да разясня алените картони, тъй като не видях обстановките. На полувремето може би щях да се съглася, че равенството е добър резултат, само че в този момент съм малко отчаян. Още повече, че ме изненада добавеното време от едвам четири минути. Очаквах да са десет”, разяснява Лампард. Шампионска Лига 4 кръг, вторник 5 ноември  Челси 4:4краен резулат  Аякс