Мениджърът на Арсенал Унай Емери скастри своите играчи след успеха

...

Eмери се скара на своите, че допусанха два гола

Мениджърът на Арсенал Унай Емери скастри своите играчи след триумфа с 4:2 над Ворскла (Полтава) в Лига Европа. “Артилеристите” водеха с 4:0, само че позволиха две попадения в края и тъкмо това разгневи наставника.

“Разочарован съм от двете попадения, които допуснахме, тъй като показахме добра игра през деведесетте минути. Трябваше обаче да се оправим по-добре в края. Когато водиш с 4:0, би трябвало да продължиш да играеш на високо равнище и да търсиш още голове, а не да допускаш сходни попадения. Иначе е добре, че започнахме с победа в шампионата. Дадох късмет за изява на доста играчи. Това е значимо, тъй като сезонът е дълъг и ни предстоят доста мачове. Затова е значимо всички да получават минути на терена, а най-хубавото е, когато реализираме победи в сходни мачове. Искам да продължим да бъдем боеспособни във всеки дуел. Някои футболисти обаче се показват по-добре, когато играят постоянно. Днес съм удовлетворен, само че се вижда, че има още какво да подобряваме”, съобщи Емери.
Лига Европа 1 кръг, четвъртък 20 септември  Арсенал 4:2краен резулат  Ворскла (Полтава)