Мемфис спечели със 142:101 у дома срещу Милуоки в среща

...

Джа Морант с историческо постижение

Мемфис завоюва със 142:101 вкъщи против Милуоки в среща от постоянния сезон от Националната баскетболна асоциация. Джа Морант приключи с 25 точки, 10 битки и 10 асистенции, като това е трети " трипъл-дабъл " за звездата на Гризлис през акцията.

23-годишният гард е първият баскетболист в клубната история на Мемфис с такова достижение, записано преди началото на четвъртия интервал.

Домакините водеха с 46 точки в последната четвърт, а Дилън Брукс се отличи с 18 точки, 4 завършващи подавания и 3 битки в интерес на спечелилите.

Янис Антетокунбо се отличи с 19 точки, 6 овладени топки под кошовете и 5 асистенции. Неговият съотборник Боби Партис също вкара 19 точки.

Мемфис реализира седма поредна победа в Лигата и се намира преди всичко в Западната конференция.

Юта се наложи трагично със 132:129 след продължение вкъщи против Ню Орлиънс. Джордън Кларксън приключи с 39 точки в интерес на тима от Солт Лейк Сити, а съотборникът му Лаури Марканен добави още 31, в това число и два решителни изстрела от линията за наказателни удари.

Юта реализира втора поредна победа пред лична аудитория против Пеликанс в границите на единствено три дни.

Зайън Уилямсън беше най-резултатен за гостите с 31 точки, 8 битки и 8 асистенции, до момента в който Си Джей МакКълъм добави още 28 точки. Ню Орлиънс беше в серия от седем поредни триумфа преди гостуванията си на Юта.

Финикс се наложи елементарно със 111:95 над домакина Лос Анджелис Клипърс в друга среща от НБА. Отборът на Сънс прекъсна серията си от пет следващи загуби, а Майкъл Бриджис приключи с 27 точки, а съотборникът му Крис Пол добави още 15 точки и 13 асистенции.

Девин Букър се отличи с 14 точки при завръщането си в игра, а Финикс победи едвам за повторно в последните си осем дуела от Лигата, играни през декември.

Теранс Мен завърши с 22 точки и 11 битки за Клипърс. Домакините не можеха да разчитат на контузените Пол Джордж, Люк Кенард, Реджи Джаксън, Ивица Зубац и Норман Пауъл, както и на Кауай Ленард, който получи отмора.

Маями реализира постигна сложна победа със 111:108 като посетител против Хюстън, а Тайлър Хироу осъществя рекордните за кариерата си 41 точки.

Джими Бътлър приключи с 20 точки, 10 битки, 7 асистенции, 4 отнети топки и 3 блока за отбора на Хийт, който не можеше да разчита на Кайл Лаури и Бам Адебайо.

Хюстън изоставаше с 99:111 пет минути преди края на дуела, само че реализира серия от 9:0, която направи последните секунди извънредно забавни. Кевин Портър младши пропусна тройка единствено 4 секунди преди финалната сирена.

Маями завоюва за трети следващ път в дуел като посетител.
Източник: lupa.bg