Мемфис навакса 14 точки пасив след силна последна четвърт и

...

Мемфис обърна Лейкърс в НБА

Мемфис навакса 14 точки пасив след мощна последна четвърт и стигна до победа над Лос Анджелис Лейкърс със 104:99 в мач от Националната баскетболна асоциация. Джа Морант вкара 41 точки, а Дезмънд Бейн добави 20 за триумфа на Гризлис. ЛеБрон Джеймс бе най-полезен за Лейкърс с 37 точки, 13 битки и рекордните си за сезона осем тройки, а Ръсел Уестбрук приключи с трипъл-дабъл - 16 точки, 10 битки и 12 асистенции. Победата е трета поредна за Мемфис и отборът е четвърти в Западната конференция с 22 победи и 14 загуби.

Финикс реализира триумф над Оклахома Сити със 115:97. "Слънцата " влязоха в мача след две следващи загуби, само че с успеха над Оклахома се върнаха на победния път и разделят първото място в постоянния сезон с Голдън Стейт. Девин Букър приключи с 38 точки и мина границата от 10 000 точки в кариерата си. За Оклахома се отличи Тай Джером с рекордните в кариерата си 24 точки.

Лос Анджелис Клипърс се наложи над Бостън с 91:82. Ерик Бледсоу вкара 10 от общо 17-те си точки в четвъртата част, в това число основна тройка за триумфа на Клипърс. Маркъс Морис приключи с дабъл-дабъл - 23 точки и 10 битки за отбора от Ел Ей. Джейлън Браун бе най-резултатен за Бостън с 30 точки.

Юта реализира пета поредна победа в НБА след 120:105 над Портланд. Руди Гобърт бе водач на "джазмените " с 22 точки и 14 битки в отсъствието на контузената звезда на отбора Донован Мичъл. Деймиън Лилард и Норман Пауъл приключиха с по 32 точки за Портланд, в чиито редици за втори следващ мач липсваха седем играчи поради КОВИД-19.