Мемфис гризлис, Сан Антонио спърс и Вашингтон уизърдс продължават без

...

"Мемфис" нанесе първа загуба на "Хюстън" и продължава със стопроцентов актив

Мемфис гризлис ", " Сан Антонио спърс " и " Вашингтон уизърдс " не престават без загуба в Националната баскетболна асоциация (НБА). През миналата нощ те записаха третите си победи за сезона. " Лос Анджелис клипърс ", който е изиграл два мача, остава единственият различен тим без проваляне от началото на шампионата.

" Мемфис " победи " Хюстън рокетс " с 98:90 като посетител в един от най-интригуващите дуели за деня. Марк Гасол вкара 26 точки за триумфа на " гризлитата ", Майк Конли добави 17 точки, а Джеймс Енис се регистрира с дабъл-дабъл от 14 точки и 11 битки.

" Хюстън ", който записа първа загуба за сезона, беше начел в резултата съвсем от самото начало. " Ракетите " завоюваха първата четвърт с 26:24, след първото полувреме водеха със седем точки, а в третата част задатъкът им доближи 12 точки.

След като обаче вкараха 58 точки в първите 24 минути, Джеймс Хардън и компания бяха лимитирани от хубавичко отбрана на " Мемфис " до едвам 33 точки през второто полувреме. " Гризлитата " разрушиха тексаския си противник с 28:14 в последната четвърт.

Шест минути и половина преди края на дуела " Хюстън " поведе с 88:78 след панер на Хардън. В оставащото време обаче " ракетите " вкараха един-единствен панер и позволиха цели 20 точки в заключителните 360 секунди.

" В края просто не им позволихме да вкарат. Това е страховит метод да завършиш един мач. Когато можеше да разчиташ на отбраната си в края на дуелите, няма потребност да поставяш толкоз огромен напън върху офанзивата ", разяснява Гасол.

Ерик Гордън беше най-резултатен при първата загуба на " Хюстън " след трите победи в първите три мача за сезона. Той вкара 27 точки, само че пропусна 10 от 15-те си опита от тройката и общо 12 от 20-те си стрелби от игра в мача. Хардън също вкара осем от 20-те си изстрела и приключи с 22 точки.

В различен от завладяващите конфликти през миналата нощ " Сан Антонио " победи един от основните кандидати в Източната конференция - " Торонто раптърс ". " Шпорите ", които не престават да са без контузената си звезда Кауай Ленард, се постановиха със 101:97 вкъщи.

Ламаркъс Олдридж беше най-резултатен за спечелилите с 20 точки, а още четирима играчи в отбора на Грег Попович приключиха с двуцифрен точков актив - Дани Грийн със 17, Деджоунте Мъри с 16, Руди Гей с 11 и Кайл Андерсън с 10.

" Сан Антонио " взе 21 битки повече от " Торонто " (55:34) и насочи 10 изстрела повече от противника. " Раптърс " залагаше главно на стрелбата от тройката, само че пропусна 27 от 37-те си опита от далечна отдалеченост.

" Вашингтон " също записа трета победа от три мача след 109:104 при гостуването на " Денвър нъгетс ". Стартовата петица на столичани изнесе мощен мач и съумя да обезврежда въодушевената игра на Никола Йокич, Пол Милсап и Емануел Мудиай.

Брадли Бийл беше най-резултатен с 20 точки. Джон Уол пропусна 10 от 13-те си стрелби от игра, само че беше прецизен при 13 от 15-те си заставания на наказателната линия. Плеймейкърът на " вълшебниците " приключи с 19 точки, към които добави 12 асистенции. Ото Портър се отличи с дабъл-дабъл от 17 точки и 10 битки, Кели Убре приключи с 14 точки, а Марчин Гортат се регистрира с 13.

За " Денвър " над всички беше Йокич, който завърши с 29 точки, девет битки и пет асистенции. Милсап добави 17 точки, а Мудиай се включи с 15 от пейката. " Златните буци " направиха цели 23 неточности, с осем повече от противника, което се оказа основно за изхода на дуела.

В същото време Янис Антетокунбо продължи изключителното си показване от началото на сезона. Той вкара 32 точки, взе 14 битки и направи шест асистенции при успеха на " Милуоки бъкс " над " Шарлот хорнетс " със 103:94. " Елените " записаха трета победа от четири мача и заемат второто място в Източната конференция след водача " Вашингтон ".

Победа през миналата нощ записа и първенецът " Голдън стейт уориърс ". " Войните " не срещнаха никакви компликации при гостуването на " Далас маверикс " и завоюваха с 30 точки разлика - 133:103.

Стеф Къри вкара 29 точки за спечелилите, Кевин Дюрант добави 25, а Клей Томпсън приключи с 21. " Голдън стейт " означи 15 тройки и приключи с 55.8% успеваемост в стрелбата от игра. " Далас " осъществя единствено 39 от 96-те си изстрела, а най-резултатен беше Уесли Матюс с 19 точки.
Източник: dnevnik.bg