Мексико постигна победа с 1:0 над Нидерландия в приятелски мач,

...

Мексико удари Нидерландия в Амстердам

Мексико реализира победа с 1:0 над Нидерландия в другарски мач, игран на стадион " Йохан Кройф Арена " в Амстердам. Срещата бе относително равностойна, само че гостите съумяха да наложат волята си.

Единственият гол в мача падна от дузпа в 60-ата минута. Нейтън Аке задържа Раул Хименес в наказателното поле и съдията уточни бялата точка. Самият Хименес осъществя наказателния удар за 0:1.

Минута преди края на постоянното време домакините можеха да изравнят, само че Мемфис Депай направи огромен пропуск, като от близка отдалеченост нацели напречната греда.

Това бе втора поредна загуба за " Лалетата ", които ще играят с Босна и Херцеговина в неделя в конфликт от Лигата на нациите. Мексико пък записа 7-и следващ триумф. " Ацтекитеще се изправят против Алжир в още една контрола в Нидерландия на 13 октомври в Ден Хааг.