Мексико победи Нова Зеландия с 2:1 в мач от груповата

...

Мексико обърна Нова Зеландия за Купата на конфедерациите

Мексико победи Нова Зеландия с 2:1 в мач от груповата фаза на шампионата за Купата на конфедерациите.

" Ацтеките " изиграха мощно второ полувреме и съумяха да извърнат противника, с което лишиха новозеландците от първа победа в шампионата от 11 участия.

Крис Ууд изведе отбора на Нова Зеландия в резултата в 42-а минута.

След почивката Мексико подвигна оборотите и обърна развоя на мача. Раул Хименес изравни в 54-а минута, а Орибе Пералта донесе успеха с попадение в 72-а минута след центриране на Акино.

С успеха Мексико оглави класирането в група " А ". Тимът има 4 точки, колкото и втория Португалия, само че по-добра голова разлика. Русия е трети с точка по-малко, а Нова Зеландия е без извоювана точка.

В другия мач от група нощес Португалия победи домакина Русия с 1:0. Пред цялостните трибуни на " Откритие Арена " в Москва Кристиано Роналдо реши мача още в 8-а минута. Мегазвездата бе най-добре пласиран в наказателното поле и осъществя с глава след центриране на Рафаел Герейро.
Източник: btvnovinite.bg