Мексиканският Монтерей спечели третото място на Световното клубно първенство по

...

Монтерей грабна третото място на Световното клубно след дузпи с Ал Хилал

Мексиканският Монтерей завоюва третото място на Световното клубно състезание по футбол след победа с 4:3 след дузпи над Ал-Хихал (Саудитска Арабия) в Доха.

Редовното време приключи 2:2. Азиатците взеха задатък до почивката след попадение с глава на Карлос Едуардо в 35-ата минута. Монтерей обърна с два бързи гола през втората част.

Артуро Гонсалес изравни в 55-ата минута с глава, а пет минути по-късно Максимилиано Меса вкара за 2:1 с шут по тревата от границата на дребния пеналт. В 66-ата минута Батефимби Гомис изравни за 2:2 след центриране от дясно на Едуардо.

При последвалите 11-метрови наказателни удари вратарят Луис Алберто Карденас се трансформира в воин за мексиканците, откакто отрази изстрелите от бялата точка на Карлос Едуардо и на Мохамед Кану, а по-късно самичък осъществя решителната пета дузпа, с цел да донесе успеха.