Медалистът от последните три издания на зимните олимпийски игри Финландия

...

Финландия се разправи с домакините и се класира на четвъртфиналите

Медалистът от последните три издания на зимните олимпийски игри Финландия се класира за четвъртфиналите на шампионата в ПьонгЧанг, откакто надигра домакина Република Корея с 5:2 (1:0, 2:2, 2:0). Петри Контиола даде задатък на Финландия след по-малко от пет минути игра, а при започване на втората третина още веднъж Контиола и Миро Хайсканен повишиха на 3:0. Изненадващо обаче корейският отбор съумя да се върне в мача с два гола на Брок Радунски и Ан Джин Хуи в границите на единствено 63 секунди в средата на втория интервал.

До края на дуела обаче корейците не съумяха да застрашат рисково финландската врата, а в последната третина " суоми " заби нови две шайби посредством Юсо Хийтанен и Сакари Манинен на празна врата, който оформи крайния резултат 6 секунди преди края на постоянното време. В четвъртфиналите, които са в сряда, Финландия ще играе с олимпийския първенец Канада, до момента в който Германия среща олимпийския вицешампион Швеция. В долния поток се срещат Чехия и Съединени американски щати в единия дуел, а в другия - Олимпийските спортисти от Русия и приятната изненада Норвегия.