Майкъл Иванов с КТМ стана за първи път европейски шампион

...

Майкъл Иванов с първа европейска титла в супермотото

Майкъл Иванов с КТМ стана за първи път европейски първенец по супермото. Състезателят на „ НСА Моторспорт “ оглави класирането в клас S 3със 138 точки.

В първия манш водачът от Троян водеше оспорвана борба за първото място с Хакан Халми (МСК Севлиево с КТМ) през всичките 12 обиколки. В последните 10-тина метра побърза да се израдва на триумфа, вдигайки мотора на задна гума, само че беше изпреварен от Халми с 2 хилядни от секундата. Във втория манш Майкъл Иванов не даде късмет на водача от МСК Севлиево и пресече финалната линия, грабвайки, както крайната победа в Долна Митрополия с 47 точки, по този начин и първата си шампионска европейска купа по супермото. Втори, също с 47 точки финишира Халми. Подиумът добави турчинът Мукахит Зенгин с ТМ (38 точки), който обаче взе среброто в европейския шампионат с общо 129 точки. Трети е Емирхан Еркан от Турция с КТМ и 106 точки.

В дребният клас SM Junior с безапелационни победи в двата манша и цялостен актив от 50 точки победи Виктор Нейчев (ЕърМакс Рейсинг Тийм, КТМ), следван от Кристиан Иванов (НСА Мотоспорт, КТМ) - 42 точки и Християн Георгиев (НСА Моторспорт, КТМ) - 40 т.

Българинът с най-предно класиране в Европейския шампионат е Нейчев, който стана европейски вицешампион с 141 точки. Победител за сезона стана Ян Улман от Чехия със 162 точки. Челната тройка оформи Аксел Партелпог от Естония със 133 точки.

В клас  SOpen с безспорни победи в двата манша и 50 точки за Янко Ташев (KTM), компактно следван от Александър Георгиев (МСК Плевен, КТМ) - 44 точки и руснака Александър Латишев (Honda) - 40 точки.

При скутерите успеха завоюва Алекс Иванов (МСК Плевен), следван от Иво Михайлов (МСК Плевен) и Пламен Христов (МСК Плавен).

Източник: bnr.bg