Майк Хофман вкара един от четирите гола за Флорида през

...

Флорида надви Бостън с обрат в края

Майк Хофман вкара един от четирите гола за Флорида през последната третина и добави победна шайба в продължението за триумфа на Пантърс с 5:4 против Бостън в мач от Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада (НХЛ). По този метод Флорида съкрати пасива си от водача в Атлантическата дивизия на три точки.

Кийт Яндъл вкара гол и подаде за още два, а Сам Монтебо не позволи попадение на мястото на титулярния пазач Сергей Бобровски, който той размени при започване на последната третина при 0:4. Резервният вратар приключи с шест спасявания в продължението и общ брой от 15, след което спря последната дузпа на Чарли Макавой.

Аарън Екбалд и Франк Ватрано също вкараха за Флорида, до момента в който Давид Пастърнак записа 16-ото си попадение през сезона за Бостън. Точни за Брюинс бяха още Йоаким Нордстрьом, Андерс Бьорк и Здено Хара, а Туука Раск избави 25 удара.
Жонатан Дрюен вкара победния гол при дузпите и Монреал се наложи с 3:2 против Кълъмбъс. Брендън Галахър и Томаш Татар прибавиха по една шайба за Хабс, които завоюваха шест от последните си осем мача и не престават да бъдат равни с Флорида в Атлантическата дивизия. Двата тима имат по 23 точки, а водачът Бостън - 26.
Ню Йорк Рейнджърс пък надделя Питсбърг с 3:2 след продължение в дерби мач от Столичната дивизия. Руският вратар с български корени Александър Георгиев размени игралия предните три дуела Хенрик Лундквист и избави 30 удара, а Каапо Како вкара втория си гол 2:36 минути след началото на продължението и донесе успеха на нюйоркчаните. Адам Фокс наниза другата шайба в постоянното време, а за Пенс се разписаха Джъстин Шулц и Джаред Маккан.

Питсбърг е четвърти в дивизията с 22 точки, а Ню Йорк е шести с 18.
Аризона приключи серията от седем следващи победи на Сейнт Луис, откакто Ник Шмалц и Конър Гарланд вкараха при дузпите за победа с 3:2. Гарланд също по този начин изравни 5:58 минути преди края на последната третина с гол при числено преимущество, откакто за първенците бяха вкарали Джейдън Шуорц и Колтън Парайко.