Мавритания победи Алжир с минималното 1:0 и по този начин

...

Двукратният носител на Купата на африканските нации Алжир отпадна от турнира

Мавритания победи Алжир с минималното 1:0 и по този метод в профил двукратният притежател на Купата на африканските народи от шампионата.

Победното попадение на стадион " Мюнисипал де Боеке " в Буаке пристигна в 37-ата минута, когато Яли Делахи насочи компактен удар от вътрешността на наказателното поле.

След почивката алжирците се пробваха да се върнат в срещата, само че Бабакар Ниасе избави удар на Аиса Манди.

Мавритания можеше да удвои преднината си в края на конфликта, само че резервата Папе Ибну Ба стреля в напречната греда на празна врата.

В другия мач от групата, игран по същото време Ангола победи Буркина Фасо с 2:0.

Ангола завоюва групата с актив от 7 точки, до момента в който Буркина Фасо остана на втората позиция с 4 пункта. Мавритания продължава към елиминациите на шампионата, откакто попадна измежду най-хубавите трети тимове със своите 3 точки. Алжир събра единствено две точки и отпада от конкуренцията.