Матей Казийски игра феноменално и донесе на Верона победа с

...

Феноменален Казийски посече "Тренто" в зрелищен мач

Матей Казийски игра феноменално и донесе на " Верона " победа с 3:2 гейма (21:25, 25:21, 21:25, 25:18, 16:14) над някогашния му отбор " Тренто " в финален конфликт от 21-ия кръг на италианската Серия А1. Българският посрещач означи 24 точки.

Първият гейм стартира мощно за гостите, които бързо поведоха с 10:6. Хубава офанзива на Казийски понижи изоставането на 2, а при 15-ата точка резултатът към този момент бе еднакъв. Лука Ветори не съумя да приключи офанзивата си, с което " Верона " поведе за първи път в срещата. Именно диагоналът на " Тренто " си върна за грешката с две поредни точки, обръщайки развоя на гейма, а Сречко Лисинац изведе гостите с 3 напред при 20:17. В последна сметка играчите на Анджело Лоренцети затвориха частта с 25:21.
Снимка: legavolley.it
Вторият гейм стартира по радикално друг метод. Домакините поведоха с 6:4, откакто Ковачевич беше заловен на обсада, а по-късно Лука Спирито записа и ас на своята сметка. Аарън Ръсел отговори с точка от начален удар за гостите, с което понижи изоставането на 9:10 за " Тренто ". Разпределителят на " Верона " спря Лука Ветори, давайки 4 преимущество за тима на Казийски. Гостите понижиха изоставането си след поредност от неточности на " Калцедония ", достигайки до закъснение единствено от една точка. Тогава пристигна време за шоуто на Матей Казийски, който изравни резултата в срещата за 1:1 гейма.
В третата част " Тренто " посредством началния си удар затрудни посрещането на домакините, с което стигна до задатък от 16:11 след асове на Ковачевич, Ветори и разпределителя Джанели. Гостите още веднъж бързо възвърнаха предината си, печелейки частта с 25:21.

В четвъртия гейм " Верона " сподели свръхестествен волейбол, повеждайки с 8:1 точки след 4 офанзиви на Стефан Бойер и мощна обсада на Матей Казийски. Българинът и съотборниците му резервираха преимуществото си през гейма, пращайки конфликта в решителна част след 25:18.
В тайбрека водачеството се менеше постоянно, а след обсада на Императора домакините за първи път поведоха с две точки при 10:8. " Верона " резервира задатъка си, получавайки 2 благоприятни условия да затвори срещата, само че ас на Габриеле Нели изравни резултата за 14:14. Бърза офанзива и сполучливо приключено нахлуване на Казийски донесоха триумфа на " Калцедония " над " Тренто " с 3:2.

С успеха " Верона " остава на шестата позиция с 37 точки, а гостите към този момент имат актив от 51 и дръпнаха с една на третия " Лубе Чивитанова ".
Източник: btvnovinite.bg