Мартин Минчев реализира гол при победата на Спарта (Прага) над

...

`Мартин Минчев вкара гол при изразителна победа на Спарта

Мартин Минчев осъществя гол при успеха на Спарта (Прага) над Яблонец с 5:1 като посетител в мач от четвъртия кръг в шампионата на Чехия по футбол. Минчев бе титуляр и вкара третия гол за Спарта в 35-ата минута, правейки резултата 3:0 за гостите. Българинът остана на терена до 68-ата минута, когато бе сменен от нигериеца Виктор Олатунджи.

Победата бе четвърта поредна в шампионата за отбора от Прага, който оглавява краткотрайното класиране с 12 точки.

Преди Мартин Минчев за Спарта Прага означи на два пъти 20-годишният бранител Мартин Витик в 12-ата и 26-ата минути.

Още до почивката гостите осъществиха нови две попадения. В 39-ата прецизен бе финландецът Каспер Кайринен, а в първата минута на добавеното време се разписа Томаш Визнер.

Домакините от Яблонец понижиха на 1:5 посредством Вацлав Дръхал в 60-ата минута.
Източник: front.bg