Мароко записа неочаквано трудна победа на старта в група 4

...

Автогол в края зарадва Мароко

Мароко записа ненадейно сложна победа на старта в група 4 от Купата на африканските народи. " Лъвовете от Атлас " се постановиха с 1:0 над Намибия, а триумфът пристигна минута преди края на мача, когато Итамунуа Кеймуйне си означи автогол.

На " Ал Салам Стейдиъм " в египетската столица Кайро любимецът доминираше преди почивката, само че това не докара до гол. Най-доброто състояние за момчетата на Ерве Ренар се откри пред Набил Дирар, чийто удар от към 30 метра бе избит от намибийския пазач Лойд Казапуа.

След почивката пропуски за Мароко на няколко пъти направиха Хаким Зийех и Софиан Буфал. В последна сметка минута преди края Итамунуа Кеймуйне си вкара безразсъден автогол, засичайки с глава в личната си врата центиране от директен свободен удар на Зиех.

Така Мароко оглави група 4. Утре от 17:30 ч. е другата среща - сред Кот д'Ивоар и Южна Африка. Този дуел, както и всички останали до края на шампионата, можете да гледате директно по телевизия RING и на онлайн платформата ни Voyo.bg.

Източник: btvnovinite.bg