Мария Шарапова, която играе с уайлдкард на откритото първенство по

...

Шарапова се завърна на Откритото първенство на САЩ

Мария Шарапова, която играе с уайлдкард на откритото състезание по тенис на Съединени американски щати, победи с 6:4, 4:6, 6:3 поставената под номер 2 в схемата Симона Халеп в мач от първия кръг на шампионата, осведоми бТВ.

Рускинята, която се завърна на корта през април след дълго неявяване поради позитивен тест за мелдоний по време на миналогодишното издание на откритото състезание на Австралия, усъвършенства салдото си против една от фаворитките на шампионата на 7:0.
Халеп не се съобщи без пердах против Шарапова. Румънката губеше със сет и 1:4 във втория, когато влезе в серия и завоюва идващите пет гейма, с цел да изравни мача. Шарапова обаче проби още при започване на третия сет и задържа преднината си до края, с цел да затвори късния мач на Артър Аш след близо два часа и 44 минути игра.
Източник: novinite.bg