Марица се доближи до върха във Втора лига, след като

...

Марица се доближи до върха след успех над Монтана

Марица се приближи до върха във Втора лига, откакто победи с 1:0 Монтана. Единственото попадение вкара Валери Домовчийски още в 8-та минута.
Прочетете още
Домакините започнаха по-добре мача и още в 3-ата минута имаха искания за дузпа. Станислав Маламов получи в наказателното поле, само че след прикосновение с защитник на гостите се строполи за на земята и претендира за углавен удар. Претенциите му обаче не бяха почетени от основния рефер.

В 8-та минута маричани откриха резултата, откакто Валери Домовчийски се разписа. Илиян Йорданов центрира в наказателното поле, а топката доближи до Валери Домовчийски, който овладя с гърди и със страховит удар от точкана на дузпата разстреля Петров за 1:0.

В 21-ата минута гостите стигнаха до страховит късмет, който обаче бе прахосан от Тони Иванов. Димитър Буров получи отляво и центрира доста добре към Иванов, който опитва удар без закъснение, само че директно преди да стреля, топката тупна подло и затрудни футболиста на гостите.

През втората част нямаше доста чисти положения за двата тима и маричани записаха доста значим тим.

С успеха Марица събра 17 точки и се изкачи на 4-то място единствено на две от водачите Спартак Плевен и дубъла на ЦСКА 1948.

На 7 октомври е идващият мач на маричани против Витоша Бистрица като посетител.

Марица : Илия Николов, Мартин Газиев, Георги Иванов, Димитър Аврамов, Илиян Йорданов, Валери Домовчийски, Веселин Марчев, Сали Садъков, Радослав Апостолов, Симеон Вешев, Станислав Маламов

Монтана : Петър Петров, Владимир Айтов, Иван Михов, Димитър Буров, Петко Ганев, Йордан Йорданов, Иван-Йоанис Атанатос,  Димитър Пройчев, Тони Иванов, Владимир Цеков, Мехди Уамри

Източник: trafficnews.bg