“Марица постигна убедителна победа с 6:0 над “Сокол (Марково) в

...

Марица писа отличен на Марково за седма поредна

“Марица ” реализира безапелационна победа с 6:0 над “Сокол ” (Марково) в мач от 4-ти кръг от шампионата в Трета лига - Югоизточна група. Успехът идва три дни след отстраняването на същия противник в шампионата за “Купата на България ” (3:0). Победата е четвърта поредна в шампионата и общо седма от началото на сезона, като “жълто-сините ” нямат изгубена точка до тук, а в шампионата възпитаниците на Борислав Караматев имат единствено един позволен гол. Отново доста добър мач изнесе Тодор Тимонов, който бе сменен през втората част, давайки път на младите. Съдийската бригада също се оправи добре.

Маричани надиграха своя противник и напълно справедливо реализираха безапелационния триумф. Те демонстрираха комбинатеван футбол, положително движение и не избягаха и в този мач от налагния жанр на игра. Още в 9-та минута удар на Тодор Тимонов непосредствено от корнер срещна гредата, а по-късно топката беше избита. Сезгин Четин от гостите опита удар в 17-та минута, само че Илия Николов беше на мястото си.

Две минути по-късно Георги Георгиев беше изведен самичък против Александър Витанов, само че вратаря излезе и блокира удара. В 20-та минута Милен Танчев засече центриране с глава, само че бранител на “Сокол ” иби от голлинията. Олджай Алиев също се озова в сходна позиция в 22-та минута, само че още веднъж Витанов се намеси. Тимонов и Георгиев стреляха неопределено в опит да открият. Именно Тодор Тимонов даде начало на изразителния триумф с хубав гол в 38-та минута. Той получи топката настрана от наказателното поле, финтира бранител и с прекрасен удар заби топката в горния десен ъгъл на вратата на Витанов. Само две минути по-късно Олджай Алиев удвои резултата, а в 45-та минута младият Милен Танчев засече центриране по тревата за 3:0.

Втората част стартира с удар на Ангел Рахов от гостите, само че Илия Николов се намеси добре. В 59-та минута нахлуващият на скорост Даниел Спасов беше съборен в наказателното поле, а съдията Стилян Димитров отсъди дузпа, която вратарят на маричани Илия Николов извърши с хладникръвие и направи 4:0. Последва пропуск на Даниел Спасов, само че в 75-та минута Георги Георгиев означи в следващ мач и резултатът стана 5:0.

Влезлият през втората част Иван Мицев и Джунейт Узунов имаха по два шанса за гол пред себе си, само че не съумяха да осъществят. Христо Янчев също можеше да означи в края на мача, само че не съумя. Това стори Даниел Спасов, който излезе очи в очи с Витанов. Вратрят се намеси и мазета, само че Спасов посрещна с глава топката и на празна врата оформи крайното 6:0. В даденото от съдията продължение някогашният състезател на “Марица ” Виделен Сердарски можеше да понижи, откакто стреля непосредствено от корнер, само че Илия Николов още веднъж бе на висота. Много добре през втората част се включиха младите Иван Мицев, Денис Палков и Георги Иванов.

“Марица ” дели първо място със “Загорец ” (Нова Загора) във краткотрайното класиране, като двата тима са с цялостен актив от 12 точки. “Созопол ” и “Черноморец ” имат по 10. Следващата събота “жълто-сините ” гостуват на “Черноморец ” в най-интересния мач от програмата на 5-ти кръг. Двубоят е от 18 часа на едноимения стадион в Бургас.

На 4-ти спетември “Марица ” ще посрещне “Локомотив ” (Г.Оряховица) в мач от втория прелиминарен кръг в шампионата за “Купата на България ”, а при триумф възпитаниците на Борислав Караматев ще премерят сили с ЦСКА на 1/16 финалите.

МАРИЦА: Илия Николов, Йордан Пейчинов (Георги Иванов), Димитър Аврамов, Даниел Спасов, Джунейт Узунов, Христо Янчев, Георги Георгиев, Тодор Тимонов - капитан (Денис Палков), Олджай Алиев (Иван Мицев), Милен Танчев, Мартин Анастасов. РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев, Мариан Бончев, Димитър Мичков. Треньор: Борислав Караматев
СОКОЛ (МАРКОВО): Александър Витанов, Даниел Димитров, Тодор Митрев, Мартин Христозов, Христо Стамов (Мартин Лазов), Виделен Сердарски, Ангел Рахов - капитан, Симеон Сталев (Александър Драшков), Александър Стойчев, Сезгин Четин (Костадин Димитров). РЕЗЕРВИ: Димитър Аргиров, Мюмюн Исмаил, Никола Димитров. Треньор: Манол Георгиев
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Йордан Пейчинов, Христо Янчев
СЪДИЙСКИ СЪСТАВ: Горско стопанство: Стилян Димитров - Хасково, Апелативен съд: Желязко Атанасов - Хасково, Апелативен съд: Петър Балтов - Сливен, 4-ти арбитър: Любомир Александров - Хасково, Делегат: Петър Зехтински - Пловдив
стадион “Марица ” - 400 фенове

24 август 2019 година, събота, 18:00 ч / IV кръг:
Гигант (Съединение) - Миньор (Раднево) 2:0
Борислав 2009 (Първомай) - Карнобат (Карнобат) 4:1 (3:0)
Розова котловина (Казанлък) - Несебър (Несебър) 4:1 (0:1)
ФК Ямбол 1915 (Ямбол) - Загорец (Нова Загора) 2:6
24 август 2019 година, събота, 19:00 ч / IV кръг:
Созопол (Созопол) - Свиленград 1921 (Свиленград) 2:0 (1:0)
25 август 2019 година, неделя, 18:00 ч / IV кръг:
Родопа Смолян (Смолян) - Черноморец 1919 (Бургас) 0:0
Марица 1921 (Пловдив) - Сокол (Марково) 6:0 (3:0)

10. Гигант (Съединение) 4 1 2 1 3:4 5
11. Миньор (Раднево) 4 1 1 2 5:4 4
12. Атлетик (Куклен) 4 1 0 3 2:7 3
13. Сокол (Марково) 4 1 0 3 4:15 3
14. Димитровград 1947 4 0 2 2 4:11 2