Марица постигна убедителен успех над Родопа в Смолян с 3:1

...

Марица мина на парад през Смолян за 1:3

Марица реализира безапелационен триумф над Родопа в Смолян с 3:1 в гостуването си от кръга в Трета лига, Югоизточна група.

След нулево първо полувреме (с греда в актива на Марица), жълто-сините се развилняха и бързо-бързо си подсигуриха успеха. Христо Янчев направи 0:1 в 60-ата минута. Тодор Тимонов удвои от дузпа, а Мартин Анастасов оформи класиката, преди Елик Смилянов да върне едно попадение за Родопа. На вратара на родопчани игра юношата на Марица Здравко Чавдаров (пазил и за ЦСКА).

Повторен дебют след почивката за Марица направи Станимир Димитров, който е младеж на именития Венко Мендизов. След мачове в Испания за Малага и Сантандер, Хебър и Верея, Станимир се върна в родния клуб, за който дебютира едвам 16-годишен при треньора Манол Георгиев.

МАРИЦА: Илия Николов, Йордан Пейчинов, Димитър Аврамов, Димитър Мичков, Джунейт Узунов, Христо Янчев, Милен Танчев, Тодор Тимонов, Даниел Спасов, Олджай Алиев, Георги Георгиев
Източник: marica.bg