Марица победи френския шампион Кан с 3:1 в група Е

...

Марица с втора поредна престижна победа в Шампионска лига

Марица победи френския първенец Кан с 3:1 в група Е на женската волейболна Шампионска лига. Пловдивчанки изгубиха първия гейм, само че по-късно направиха поврат и с втората си поредна победа в групата се изкачиха на второ място в класирането на 2 точки след водача Кан кръг преди края на груповата фаза.

Пред 3500 фенове в пловдивската зала Колодрума французойките започнаха решително и завоюваха първия гейм с 25:17. Това не смути домакините, които стабилизираха играта си и съумяха да изравнят след 25:18.

Подкрепяни от публиката, маричанки изиграха доста мощен трети гейм, в който дадоха единствено 12 точки на противника. В четвъртата част Марица завоюва с 25:21 и затвори мача след 96 минути игра.

За Марица с по 15 точки се отличиха Емилия Димитрова и Христина Вучкова. Най-резултатна в мача бе сенегалката Фату Диук от Кан със 17 точки.