Марица Пловдив записа 9-та поредна победа в Националната волейболна лига.

...

Марица записа 9-та поредна победа след успех в пловдивското дерби с Марица 2022

Марица Пловдив записа 9-та поредна победа в Националната волейболна лига. Шампионките победиха в локалното дерби Марица 2022 с 3:0 (25:20, 25:15, 25:17) гейма. Двубоят се игра в зала " Колодрума ".

В първия гейм Марица 2022 поведе с 8:4, шампионките обърнаха резултата и поведоха с разлика 18:14. След офанзива през центъра на Мария Кривошийска геймът беше затворен с 25:20.

Във втората част Марица 2022 поведе с 6:3. Момичетата на Борислав Крачанов направиха серия и поведоха с 16:10. Геймът беше затворен от шампионките след сполучлива офанзива на Борислава Съйкова за 25:15.

В третия гейм шампионките поведоха с 10:4, стигна се до 15:7, а мачът приключи след 25:17.

Марица е водач без загуба цялостен актив от 27 точки, а Марица 2022 е на шестото място с 9 точки. В идващия си мач девойките на Борислав Крачанов ще гостуват на ДКС Варна. Марица 2022 ще срещне Славия в София.