Марица (Пловдив) записа 13-ата си поредна чиста победа от началото

...

Марица с 13-та поредна чиста победа в НВЛ

Марица (Пловдив) записа 13-ата си поредна чиста победа от началото на сезона в Националната волейболна лига.

В съботната вечер в зала Колодрума шампионките се поздравиха с 3:0 (25:16, 25:11, 25:12) над гостуващия Славия (София) след единствено 57 минути игра.

С актив от 39 точки и 39:0 гейма и с две победи повече от главния си преследвач Левски (София), " жълто-сините " водят безапелационно във краткотрайното класиране. " Белите " остават на предпоследното седмо място с три победи от 13 изиграни срещи.

С актив от общо 18 точки, измежду които четири аса и две блокади, топреализатор на мача стана Добрина Христоскова. Александра Миланова добави 13 (три аса), а Силвия Андреева - 12 (два аса). Най-резултатна за Славия беше Никол Данкинова с 14 точки.
 Волейболистките на Левски разрушиха Раковски (Димитровград)