Марица (Пловдив) продължава да жъне успехи и да показва, че

...

Марица изпраща страхотен сезон с медали във всички възрасти

Марица (Пловдив) продължава да жъне триумфи и да демонстрира, че не инцидентно е най-успешният български волейболен клуб в последните четири години. През миналия сезон сухата статистика е следната – пет златни медала, два сребърни и един бронзов или медали във всяка една от седемте разнообразни възрастови групи.

" Мога да дам изцяло позитивна оценка за сезона ", съобщи президентът на Марица Илия Динков пред volleymaritza.bg . " Всеки от тези медали има доста висока стойност за мен. Разбира се, както постоянно, ние работим в посока към възстановяване и се надяваме, че идната година тези медали ще бъдат с по-добри цветове, където е допустимо. След сполучливия сезон към този момент се приготвяме за идващия ".

Женският тим на Марица

Марица още веднъж завоюва златен дубъл – общо трети в историята на клуба. Маричанки завоюваха купата без никакъв проблем като победиха с 2-0 победи във финала Левски. Във финала за Купата на България пловдивчани надиграха с 3:1 Левски в Стара Загора. Марица стана и първият български женски волейболен клуб взел присъединяване в групите на Шампионската лига. Пловдивският тим записа впечатляващо достижение – без загуба в България над две години. Шампионките нямат загуба в НВЛ от 14 ноември 2015 година.

Национална волейболна лига (жени) – златен орден.

Купа на България (жени) – златен орден.

Марица U19

Девойките старша възраст на Марица доближиха до финала в Държавното състезание по волейбол до 19 години в Казанлък. Там маричанки изгубиха от Левски с 1:3 гейма.

Държавно състезание първенство по волейбол за девойки старша възраст – сребърен орден.

Марица U17

Девойките младша възраст до 17 години доближиха до полуфиналите на Държавното състезание в София, където отпаднаха от ЦСКА след 1:3. В мача за бронза девойките на Петя Хрисчева победиха с 3:0 Бдин-Вида (Видин) и завоюваха медалите.

Държавно състезание първенство по волейбол за девойки младша възраст – бронзов орден.

Марица U15

Марица беше хазаин на Държавното състезание по волейбол до 15 години, което се организира в зала Олимпиада. Момичетата на Атанаска Никифорова завоюваха купата и станаха държавни шампионки, откакто надиграха във финала за трофея Звезди 94 (София) с 3:1.

Държавно състезание първенство по волейбол за девойки до 15 години – златен орден.

Марица U13

Марица стигна до пряк мач за купата на Държавното състезание по волейбол до 13 години, което се организира във Варна. В решаващия мач за трофея девойките на Цеца Тенева изгубиха с 0:2 от Бдин-Вида (Видин).

Държавно състезание първенство по волейбол за девойки до 13 години – сребърен орден

Марица U12

Момичетата до 12 години на Марица завоюваха междурегионалните финали за районите Тракия и Струма. Във финала в зала Осогово в Кюстендил пловдивчанки победиха с 2:0 Пирин (Разлог). Малките маричанки завършиха сезона без изгубен гейм и завоюваха шампионската купа в райони Тракия и Струма за трета поредна година.

Междурегионални финали за девойки до 12 години – златен орден.

Марица U11

Отборът на Марица до 11 години завоюва финалите на район Тракия за девойки родени през или след 2007 година, които се организираха в Асеновград. Във финала най-малките маричанки победиха с 2:0 Виктория Волей (Пловдив). Отборът не изгубиха нито един гейм и завоюваха безапелационно шампионата. За четвърти следващ сезон най-малките маричанки приключиха без изгубен гейм в формален мач от шампионата.

Финали на район Тракия за девойки до 11 години – златен орден.