Марица (Пловдив) постигна втора поредна шампионатна победа. “Жълто-сините” победиха трудно

...

С късен гол на Алиев Марица надви Хасково като гост

Марица (Пловдив) реализира втора поредна турнирна победа. “Жълто-сините” победиха мъчно Хасково с 0:1. Попадението осъществя Олджай Алиев в края на мача, като това е трети негов гол от началото на сезона. Положенията в дуела не бяха доста, а двата отбора хвърлиха много сили в битка в централната част на терена. Марица притежаваше доста повече топката, тимът се опитваше посредством многоходови офанзиви да доближи до положителни шансове за гол. Домакините разчитаха на свободни пространства и нахлувания на скорост при неточности и след лишаване на топката от съперника.

В началото на мача два пъти домакините имаха късмет за гол, само че при първия Илия Николов се намеси, а при втория бранител мазета пред голлинията. Добра интервенция имаше и вратарят на домакините, който мазета рисков удар. В 27-ата минута Тодор Тимонов извърши доста добре свободен удар, само че вратарят Михайлов се разтегна и съумя да избие. Подобно състояние се получи и в 43-ата минута, само че този път от игра.

Втората част не се различаваше доста от първата. Минути след началото Йордан Пейчинов получи травма, Христо Янчев го размени, а треньорът Николай Димитров направи съществени ротации в придвижване поради обстановката. Десетина минути след началото на полувремето имаше сдърпване сред футболисти на двата тима, което завърши бързо. В 65-ата минута още веднъж Тимонов стреля от свободен удар, само че топката мина около вратата. По-късно играч на гостите засече центриране от корнер, само че ударът не затрудни Николов. В 73-ата минута пристигна и най-чистото състояние за Марица до този миг. След добра самостоятелна акция на Димитър Юруков последва пас към Милен Танчев, който стреля мощно, само че вратарят мазета. За топката се пребори Юруков, който насочи техничен удар, само че гредата оказа помощ нулевото тъждество да се резервира. В 82-ата минута, след самостоятелна неточност, състезател на Хасково се озова очи в очи с Илия Николов, само че ударът му бе неакуратен. В 86-ата минута Олджай Алиев осъществя скъпия гол за триумфа на Марица. Голът - красавец е негов трети от началото на сезона. Алиев нахлу в наказателното поле, преодоля двама бранители и след войно подаване с Милен Танчев приключи чудесно в противоположния за вратаря ъгъл за 0:1.

В 88-ата минута Тимонов още веднъж стреля от фаул, само че неопределено. В 89-ата минута домакините бяха в добра обстановка, само че се засуетиха и не се стигна до попадение.

МАРИЦА: Илия Николов, Даниел Спасов, Йордан Пейчинов (Христо Янчев), Величко Величков, Димитър Аврамов, Милен Танчев, Мартин Анастасов (Красимир Иванов), Димитър Юруков, Олджай Алиев (Александър Парматаров), Георги Георгиев (Денис Палков), Тодор Тимонов - капитан. РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев, Теодор Фърков, Петър Печенков. Треньор: Николай Димитров

ХАСКОВО: Михаил Михайлов, Бейсим Бейсим, Ефе Али, Недялко Петров - капитан, Ахмед Рамадан, Христо Капитанов, Веселин Бакърджиев, Емрах Юсуф, Йордан Николов, Костадин Пеев, Джан Халим (Юлий Шекеров). РЕЗЕРВИ: Кристян Костадинов, Давид Стоянов, Радостин Карабаджаков, Кирчо Крумов, Костадин Гочев, Аксел Дормуш. Треньор: Живко Иробалиев Югоизточна Трета лига 2 кръг, събота 15 август  Хасково 0:1краен резулат  Марица (Пловдив)