Марица Пловдив постигна победа с 1:0 над вицешампиона на Македония

...

Марица с престижен успех над вицешампиона на Северна Македония

Марица Пловдив реализира победа с 1:0 над вицешампиона на Македония от последния сезон Академия Пандев в контролна среща, играна на тренировъчния комплекс " ABAK " в Лара. Контролата бе първа за пловдивчани на турска земя и втора от началото на подготовката им.

Срещата не предложи доста голови положения, само че бе забавна. Треньорът на " жълто-сините " Николай Димитров употребява две разнообразни единадесеторки през двете полувремена. Двубоят бе изгледан от притежателя на Марица Христо Христов.
 И Марица (Пловдив) отпраши за Анталия

Футболният отбор на Марица (Пловдив) отпътува с клубния рейс

Първата част бе равностойна, като се игра на положително движение, а с изключение на забавните отигравания то предложи и много битка по терена, както и нерви. Няколко по-твърди дейности на футболисти на двата тима спомогнаха за това. Съперниците имаха по две обстановки пред двете порти. Задна ножица, след която топката мина настрана от вратата, както и едно рисково центриране сътвори съставът от Севрена Македония.

Пловдивчани също на два пъти стигаха до рискови обстановки след центрирания, само че гол не бе маркиран. В 30-та минута, при две разнообразни обстановки, съдията пропусна да се намеси. Първо Станислав Маламов получи удар в лицето, а при последвалия корнер Йордан Пейчинов бе съборен в наказателното поле. Пейчинов се изправи и удари съперников футболист, поради което получи червен картон. Футболистът на Марица бе сменен от Георги Иванов, защото двата щаба имаха такава сделка. В последна сметка първата част приключи без голове.
 Марица (Пловдив) награди Валери Домовчийски и Георги Иванов

Наградите им бяха връчени от президента на клуба Йордан Влашки.

През втората част целият състав на Марица бе сменен, като се изключи Мартин Газиев. Полувремето стартира равностойно. В 51-та минута Димитър Аврамов откри отлично Петър Атанасов в наказателното поле. Атанасов се измъкна от бранителя и овладя, само че бе съборен и се стигна до дузпа. Мартин Газиев извърши добре и означи единственото попадение в мача. Самият Газиев бе наложително сменен малко по-късно заради травма.

До края на мача македонският отбор имаше игрово преимущество и сътвори няколко рискови обстановки. Нападателят на северномакедонците Димитър Трайков засече центриране отляво, само че ударът му с глава срещна левия непряк дирек. В 57-ата минута Милен Танчев опита да изненада противниковия пазач с прекрасен изстрел от далечно разстояние, само че топката мина настрана от задачата.

В 67-та минута Петър Начев се отличи с добра интервенция, откакто Акоста се извиси над всички в пеналтерията и стреля с глава, само че вратарят на Марица внимаваше и избави. Четвърт час преди края на постоянното време Димитър Трайков бе изведен очи в очи с Начев и още веднъж стражът на пловдивчани се оказа последна спънка пред гола. Начев се отличи и с още няколко положителни намеси и имаше повече работа от своя сътрудник Илия Николов през първата част.

До края на мача друго попадение не бе маркирано и " жълто-сините " записаха влиятелна победа, която е и първа в интернационална среща от дълги години насам.

Победата е втора за Марица през зимната подготовка от две изиграни инспекции. На 25 януари следва нова контрола с съветския Волга (Уляновск), а на 29 януари и с полския Ресовия (Жешов). Лагерът на маричани завършва на 30 януари.

След мача треньорът на Марица Николай Димитров показа, че е удовлетворен от показаното, както и че отбора е посочил хубави неща, само че е позволил и неточности, които последователно ще бъдат изчистени в хода на подготовката. Той съобщи още, че е обикновено футболистите да наподобяват " тежки " на терена, поради умората от тренировките, които отбора води.

Първо полувреме: Илия Николов, Йордан Пейчинов (Георги Иванов), Мартин Газиев, Ифеани Дейвид, Соломон Джеймс, Христиан Димитров, Симеон Вешев, Веселин Марчев, Станислав Маламов, Валери Домовчийски, Георги Трифонов

Второ полувреме: Петър Начев, Димитър Аврамов, Георги Иванов, Мартин Газиев (Дъглас Иваноф), Илиян Йорданов, Радослав Апостолов, Милен Танчев, Айкут Янъков, Стефан Попов, Олджай Алиев, Петър Атанасов
 Домовчийски: Левски постоянно ще заема доста огромна част от сърцето ми, Станимир Стоилов държи на дисциплината

" Ако не си експерт, при него няма по какъв начин да успееш "