Марица Пловдив направи втора решителна крачка към поредната си титла

...

Марица отново не остави шансове на ЦСКА и се доближи само на успех от 10-ата поредна титла

Марица Пловдив направи втора решителна крачка към следващата си купа в Националната волейболна лига (НВЛ) при дамите, откакто още веднъж надигра с 3:0 (25:19, 25:23, 25:15) гейма състава на ЦСКА в своята зала " Сила ".

По този метод 9-кратните шампионки на България към този момент имат задатък от 2-0 триумфа във финалната серия и могат да стигнат до златните медали още тази неделя (21 април), когато гостуват в зала " Христо Ботев " в София.

Мачът стартира с изявено преимущество за пловдивчанки, които в откриващия гейм поведоха още в самото начало със 7:2 точки. Постепенно гостите започнаха да намират своя темп и усъвършенстваха изявите си на сервис и на посрещане, само че огромната преднина на девойките на Борислав Крачанов си сподели думата и след 25:19 те поведоха в резултата.

Втората част стартира надалеч по-силно за „ алените “, които небрежно дръпнаха със 7:1 пункта. Домакините обаче дадоха отговор мигновено на предизвикването, стигайки до равенството при 8:8. В идващите минути столичанки поддържаха известно преимущество, само че добра серия на начален удар от Ива Дудова разреши на Марица да обърне развоя и да поведе с 19:17. Все отново състезателките на Юлия Иванова-Минчева не се предадоха и съумяха да изравнят силите при 22:22. В края обаче офанзива в навън на Александра Костадинова и след това обсада против Емилета Рачева направиха по този начин, че маричанки да затворят сета след 25:23 в своя изгода.

В третия гейм пловдивчанки поеха самодейността още в самото начало, като след 10-ата точка започнаха сензитивно да усилват задатъка си, с цел да сложат точка на разногласието след 25:15.