Марица (Пловдив) надигра Левски (София) с 3:0 (25:21, 25:15, 25:21)

...

Марица записа първа домакинска победа

Марица (Пловдив) надигра Левски (София) с 3:0 (25:21, 25:15, 25:21) в първото си домакинство за сезона в Националната волейболна лига за дами и се върна на върха във краткотрайното класиране, макар че е с един изигран мач по-малко. Срещата от четвъртия кръг в шампионата се игра пред над 300 фенове в зала Колодрума и донесе първа загуба за сезона на софийския отбор, оставяйки го на второ място в таблицата, след "жълто-сините ", които са с оптимален актив от три победи и 9:0 гейма в три изиграни мача.

Волейболистките на Левски влязоха в мача с повече централизация и поведоха с 8:4. Пловдивчанки съумяха да ги догонят при 13:13, само че гостенките продължиха да се борят равностойно до 18:18. При серия от сервиси на Десислава Николова, Марица съумя да дръпне с 23:18, а минути по-късно затвори частта при 25:21 след блокаут на Алекзандра Холстън, който оформи актива и за първия гейм на внушителните осем точки.

Във втория гейм девойките на Владимир Орлов покачиха разнообразието и успеваемостта на своите офанзиви и го лишиха от конспирация - безапелационно 25:15 за 2:0 гейма. Сините съумяха да останат равностойни на терена до 10:10 в третата част. След това класата на маричанки си сподели думата, те поведоха с огромна разлика, а наставникът Орлов си разреши да направи няколко смени в състава. Левски съумя да избави първите три мачбола за домакините, само че при четвъртия Деси Николова нападна сполучливо за 25:21.

Топреализатор на срещата стана американката Алекс Холстън, която наниза 15 точки за победителките, следвана от Александра Миланова с 14 и Деси Николова с 11. Най-резултатна за Левски бе някогашната волейболистка на Марица Вангелия Рачковска с 12 точки.