Марица и Черноморец-1919 завършиха наравно 0:0 в мач от 28

...

Марица и Черноморец не се победиха

Марица и Черноморец-1919 приключиха наедно 0:0 в мач от 28 кръг от шампионата в Трета лига - Югоизточна група. Двата тима са надлежно на пета и четвърта позиция в класирането, което предвещаваше прекрасен мач. И за този мач от състава на пловдивчани липсваха много съществени футболисти. Двубоят на стадиона в “Кършияка” беше двуостър и много забавен, като и двата тима имаха значително шансове за гол. За домакините беше подмината чиста дузпа в края на първата част, а гостите имаха искания, че при удар в края на мача топката е минала голлинията, само че и при двете обстановки реферите не отсъдиха нищо.

Преди срещата президентът на Марица Христо Христов и кметът на регион “Северен” Ральо Ралев нагарадиха с плакет и екип вратаря Илия Николов, който изигра своя мач номер 100 с екипа на маричани. Николов още веднъж бе на висота и резервира мрежата си “суха”. Първата част бе равностойна, с битка за всяка топка. Още в 4-ата минута Тодор Тимонов имаше опция да открие с удар от воле, само че бе неакуратен. Три минути по-късно Васил Калоянов от гостите опита удар с глава, само че Илия Николов мазета. Последваха три поредни корнера за Марица, при които не бе по никакъв начин безвредно за стража на отбора от Бургас Борислав Тотев. В 19-ата минута удар на футболист от Черноморец-1919 мина напълно покрай страничната града, само че от външната страна. Две минути по-късно Христо Янчев насочи удар от към 20 метра, само че Тотев мазета в корнер. В 38-ата минута още веднъж Калоянов от гостите бе на стрелкова позиция, само че бе неакуратен. В ответната офанзива Мартин Анастасов изненада с удар вратаря Тотев, само че последният се оправи. В 42-ата минута Йордан Пейчинов се озова на добра позиция в наказателното поле, само че бе съборен. Според реферите такова нещо нямаше и те подминаха равнодушно обстановката, макар освиркванията от публиката.

През втората част Марица бе по-настойчивият отбор на терена и стигна до значително преференциални за гол обстановки. Гостите също имаха положителни шансове пред себе си. За страдание съдиите не бяха на равнището на футболистите и съумяха да изнервят всички с отсъжданията си. Васил Калоянов можеше да открие в самото начало за “акулите”, след контра, само че отново бе неакуратен. В 50-ата минута Тодор Тимонов подаде доста добре към Мартин Анастасов, който стреля, само че бранител мазета на метър пред голлинията. Пак Тимонов насочи диагонален удар малко по-късно, само че Тотев улови. В 64-ата минута Запрян Запрянов бе изведен от Тимонов. Запрянов обаче стреля над вратата. В 73-ата минута още веднъж Калоянов стреля към вратата на домакините, само че Илия Николов акробатично мазета.

В 81-ата минута Тодор Тимонов извърши добре, по земя, свободен удар, Тотев още веднъж избави. Малко по-късно още един път състезател на гостите се озова в добра позиция, само че Илия Николов още веднъж се оправи. В 86-ата минута още веднъж Тимонов нямаше късмет да означи след добър изстрел. В последната минута при малко меле в наказателното поле на Марица Жулиен Парушев откри топката от няколко метра, тя се отби в напречната греда и топна на голлинията. Последваха митинги от страна на отбора от Бургас, че кълбото е минало линията, само че реферите решиха, че гол няма. В добавеното време забавна композиция сред юношите Александър Праматаров и Стоян Пидев изведе последния в добра позиция, само че и младият играч нямаше късмет да означи.

МАРИЦА: Илия Николов, Даниел Спасов, Йордан Пейчинов, Джунейт Узунов, Костадин Дяков - капитан, Красимир Иванов (Георги Георгиев), Тодор Тимонов, Христо Янчев, Мирослав Радев (Стоян Пидев), Мартин Анастасов, Запрян Запрянов (Александър Праматаров). РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев, Георги Иванов, Иван Мицев, Лъчезар Ангелов. Треньор: Борислав Караматев ЧЕРНОМОРЕЦ-1919: Борислав Тотев, Георги Тузаков, Слави Шопов, Иван Стоянов, Стоян Мантаров, Станимир Митев - капитан, Мустафа Мустафа (Даниел Стаматов), Христо Лемперов (Петър Колев), Станислав Дрянов (Антон Иванов), Жулиен Парушев, Васил Калоянов. РЕЗЕРВИ: Петко Пацов, Мариан Димитров, Даниел Бенчев, Енчо Лемперов. Треньор: Радостин Кишишев