Марио Гьотце може да се завърне в германския национален отбор,

...

Льов следи изявите на Гьотце, но не бърза да му изпраща повиквателна

Марио Гьотце може да се завърне в немския народен тим, макар че селекционерът на четирикратните международни първенци Йоахим Льов към момента не счита да му изпраща нова повиквателна. Световният първенец от 2014 година Гьотце се показва мощно с екипа на в шампионата на Нидерландия.

" В този миг Марио не е от кръга футболисти, които ще бъдат извикани. Продължаваме да го следим ", разяснява Льов в четвъртък. 28-годишният атакуващ халф се разписа два пъти при успеха на ПСВ с 3:1 над предходната седмица.

Марио Гьотце осъществя победното попадение в интерес на Бундестима във финала на международния шампионат през 2014 година против Аржентина. Германците победиха трагично с 1:0 след продължения.

През последните три сезона Гьотце не е част от състава на Германия. Бившият футболист на и изигра последния си дуел с екипа на Бундестима против Франция през ноември 2017 година. Гьотце има общо 63 мача за немския народен тим.