Манчестър Юнайтед завършва сезон 2022/23 във Висшата лига на трето

...

Манчестър Юнайтед завърши шампионата с обрат срещу Фулъм

Манчестър Юнайтед приключва сезон 2022/23 във Висшата лига на трето място в класирането. В последния 38-и кръг „ алените дяволи “ победиха гостуващия Фулъм с 2:1. Двубоят на „ Олд Трафорд “ видя много обстановки пред двете порти, изпусната дузпа и поврат в резултата. Мачът бе без изключително значение за „ котиджърс “ - лондонският отбор нямаше по какъв начин да мръдне от десетото място при всевъзможен процес на срещата.

Все отново тимът на Марко Силва поведе в резултата в Манчестър. След 19 минути игра десният краен защитник Кени Тете засече с глава центриране от корнер за 0:1.

Седем минути по-късно Фулъм можеше да поведе с 2:0. Централният нападател на отбора Александър Митрович обаче изпусна дузпа.

Пропускът на сърбина бе осъден единствено десетина минути по-късно – Джейдън Санчо изравни с прекрасен изстрел.

Двата тима се отдръпнаха на почивката при еднакъв резултат. В 56-ата минута падна и победният гол. Той бе дело на Бруно Фернандеш, който с техничен удар матира Бернд Лено.

До края на дуела и Ерик загар Хаг, и Марко Силва направиха доста ротации в съставите си. Бившият състезател на Юнайтед – Даниел Джеймс, можеше да порази вратата на Де Хеа в 88-ата минута, само че испанският пазач сподели супер инстикт и избави.

Вут Вегхорст пък можеше да направи преднината на отбора от Манчестър още по-категорична 120 секунди по-късно, но ударът му мина до десния непряк дирек.

Манчестър Юнайтед в последна сметка удържа задатъка си и завоюва. Сега " алените дяволи " чакат финала на ФА Къп, който ги опълчва против първенеца на Англия Манчестър Сити. Двубоят е на 3 юни.