Манчестър Юнайтед зарадва феновете си с голова фиеста. “Червените дяволи“

...

Ман Юнайтед се развихри на ужасен терен

Манчестър Юнайтед зарадва почитателите си с голова фиеста. “Червените дяволи “ завоюваха с 6:0 при гостуването си на третодивизионния Транмиър и се класира за осминафиналите в Купата на Англия. Отборът на Оле Гунар Солскяер водеше с пет гола на почивката. Хари Магуайър откри резултата с първия си гол за клуба. Диего Далот, Джеси Лингард, Фил Джоунс и Антони Марсиал също се разписаха. След почивката Юнайтед малко понижи темпото, като стигна единствено до още един гол, дело на Грийнууд от дузпа.

На ужасяващ терен двата тима започнаха интензивно мача, като домакините сътвориха няколко положения в първите пет минути. Много бързо обаче третодивизионният отбор се оказа в тежка обстановка. Капитанът на “червените дяволи “ Хари Магуайър поведе тима, като откри резултата в десетата минута. Бранителят финтира на границата на наказателното поле и с хубав удар, въпреки и с лек рикошет, прати топката в горния ляв ъгъл на вратаря. Това бе негов първи гол за клуба след идването си от Лестър предишното лято.

Manchester United will want to play on pitches like this every week. #FACup pic.twitter.com/CNPfkesztc
— Squawka News (@SquawkaNews) January 26, 2020
Малко по-късно Диего Далот проби отдясно и с диагонален удар за повторно прати топката в мрежата на Транмиър. Канонадата продължи посредством Джеси Лингард, който чудесно завъртя топката към вратата за 0:3. Така в 16-ата минута Ман Юнайтед към този момент имаше три гола задатък и доста рано отчая противника. Гостите имаха цялостен надзор и играта се водеше в половината на противника.

Тимът на Солскяер пропусна още някои положителни обстановки, само че си навакса в края на полувремето. Фил Джоунс означи първия си гол от март 2014 година Негов удар с глава трансферира вратаря по прелестен метод в 41-ата минута, а секунди преди почивката и Марсиал се подреди измежду голмайсторите. Французинът се разписа с хубав удар, който бе подкрепят от рикошет в крайници на Морис.

Phil Jones scores his 1st goal for @ManUtd since in PL at West Brom in March 2014. He scores his 1st ever FA Cup goal pic.twitter.com/Kx6SGy0bPJ
— Sky Sports Statto (@SkySportsStatto) January 26, 2020
Манчестър Юнайтед осъществя пет гола през първото полувреме за първи път от 2001 година След като към този момент си беше обезпечил успеха, Солскяер направи две смени на почивката, като пусна Чонг и Фред на мястото на Матич и Марсиал. “Червените дяволи” продължиха да преобладават и Грийнууд от дузпа направи 0:6 в 56-ата минута.

В последната третина на дуела отборът на Солскяер понамали темпото, което разреши на Транмиър да поиграе с топката и да направи няколко офанзиви, само че по този начин и не стигна до почетен гол. Таит Чонг пък бе покрай гол, само че в 86-ата минута нацели гредата със мощен удар.

ТРАНМИЪР - МАН ЮНАЙТЕД 0:6 0:1 - Магуайър (10) 0:2 - Далот (13) 0:3 - Лингард (16) 0:4 - Джоунс (41) 0:5 - Марсиал (45) 0:6 - Грийнууд (56-д)