Манчестър Юнайтед започна с победа участието си в Група 1

...

Безупречен "Манчестър" Юнайтед при завръщането си в Шампионската лига

" Манчестър " Юнайтед стартира с победа присъединяване си в Група 1 на Шампионската лига. " Червените дяволи " се завърнаха в шампионата, откакто пропуснаха предишния сезон, печелейки безапелационно с 3:0 против " Базел " на " Олд Трафорд ". Това бе първият триумф на британския отбор в най-престижния клубен шампионат от 3 ноември, 2015 година. " Юнайтед " също по този начин към този момент няма проваляне в 10 следващи домашен дуела от конкуренцията.

--> В началните стадии на срещата Хенрих Мхитарян пропусна две чисти голови положения за домакините. Пол Погба пък бе сменен наложително в 19-ата минута, заради разтежение. Неговото място зае Маруан Фелайни, който 16 минути по-късно даде преднина на своя отбор. Белгиецът засече с глава съвършено центриране на Ашли Йънг, отбелязвайки втория си гол за сезона във всички шампионати.

" Червените дяволи " удвоиха задатъка си малко след почивката. В 53-ата минута Ромелу Лукаку се пребори с двама от централните бранители на швейцарския първенец и прати топката във вратата с глава. Асистенцията бе дело на Дейли Блинд. За белгийския нападател това е първо попадение в Шампионската лига и общо шесто с екипа на новия си отбор от началото на сезона.

Последният гол за отбора на Жозе Моуриньо бе дело на Маркъс Рашфорд. Той се появи в игра в 77-ата минута и единствено 7 по-късно записа името си измежду голмайсторите. 19-годишният гений бе прецизен в четвърти от последните пет мача за клубния си отбор и националния тим на Англия.

Манчестър " Юнайтед " надигра " Базел " за първи път в три срещи сред двата отбора на " Олд Трафорд " от сезон 2002/03 насам.

" Червено-сините " от Швейцария нямат победа към този момент в 9 следващи срещи от европейските клубни шампионати, а във втория кръг на 27 септември одобряват " Бенфика ". ЦСКА Москва пък ще бъде хазаин на " алените дяволи ".
Източник: btvnovinite.bg